poniedziałek, 1 października 2012

ANNA NOVA „eMIGRACJA“

-->
ANNA NOVA „eMIGRACJA“ to muzyczny projekt urodzonej w Polsce (Poznań), a żyjącej w Niemczech wokalistki Anny Nova i polsko-austriackiej autorki tekstów, Eli Madreiter. Przedsięwzięcie to zakłada kuturalno-muzyczną wymianę pomiędzy polskimi i niemieckimi artystami oraz produkcję dwujęzycznej płyty, która została pomyślnie ukończona w listopadzie 2011 roku.
Muzycznie „eMIGRACJA” porusza się pomiędzy trip-hopem, pulsująco-elektrycznymi beatami a NuJazzem. Zaprezentowane na płycie teksty zostały napisane po niemiecku i po polsku, co daje możliwość zbliżenia i zacieśnienia więzów kulturowych obu krajów.
Zmysłowy głos Anny Nova, poetycka wrażliwość Madreiter oraz niebanalna muzyka pozwoliły uczynić z tego projektu prawdziwie niezapomnianą muzyczną ucztę dla ucha.
24.09. tego roku płyta ANNY NOVA „eMigracja” została wydana jako podwójny album (polsko-niemiecki) przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia.

Od 6.09.2012 trwa trasa koncertowa Anny Nova z jej „eMIGRACJĄ” po Niemczech, a 26.10. koncertem w Poznaniu artystka rozpoczyna trasę po Polsce:

26.10. - Poznań, klub Blue Note
27.10. - Szczecin, klub Delta
6.11. - Rzeszów, klub Red Zone
7.11. - Kraków, Rotunda
16.11. - Białystok, klub Metro
17.11. - Warszawa, Piwnica Pod Harendą
18.11., Gdańsk, Gdańska Galeria Günthera Grassa


Organizatorzy trasy: agitPolska, Polsko-Niemiecka Inicjatywa Kooperacji Kulturalnych e.V., Goethe Institut oraz Deutsch-Wagen-Tour
Projekt wspierają:  Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Niemiecka Ambasada i Konsulat w Polsce, Polskie Radio, Radio Merkury Poznań, Stowarzyszenia Grupa Rozwoju Artystycznego G.R.A i MCA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz